Департамент суспільних комунікацій міста Києва активно працює в рамках Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" в Україні - OGP Ukraine.
Провели розширене засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”.
Учасники підтримали подальше виконання затверджених у 2021 році планів розвитку. Нові учасники програми презентували свої проєкти та цілі, з якими вони доєдналися до OGP. Ми, в свою чергу, розповіли про #VcentriHUB простори. Також відбулась робоча зустріч із представниками муніципалітетів Грузії, Молдови та України. Презентували роботу Києва в сфері розвитку громадянського суспільства. Зазначили виклики, з якими стикаємося, та обмінювались планами для майбутнього впровадження.
Плідно працюємо далі.
Цікаво знати!
Перший законодавчий акт, який стосувався відкритого уряду, належить Швеції, яка першою запровадила законодавство про доступ до інформації. Закон про свободу преси, ухвалений у 1766 році, є частиною Конституції Швеції, надавав громадськості доступ до будь-яких офіційних документів, якщо вони не містили інформації, визначеної як таємна. З того часу у всьому світу запровадили понад 100 законів про доступ до інформації, хоча другий аналогічний закон ухвалили лише 1966 року, а більшість затвердили вже після 2000 року.
Наслідком такого відродження стало створення глобального Партнерства «Відкритий уряд». Партнерство, розпочате з членства восьми урядів, започаткувала Генеральна асамблея ООН у вересні 2011 року як «добровільну міжнародну ініціативу з багатьма зацікавленими сторонами, спрямовану на забезпечення конкретних зобовʼязань урядів перед їхніми громадянами щодо сприяння прозорості, боротьби з корупцією та використання нових технологій для посилення врядування.