Фотографія – відображення життя

Життя в умовах пандемії досить складне, у цей час всі змушені дотримуватись протиепідемічних заходів з метою запобігання гострої респіраторної хвороби COVID-19. Проте карантин не привід “опускати руки “, тому щоб зробити наші дні яснішими, органом самоорганізації населення “Комітет мікрорайону “Нова Дарниця – 5“ організовано та забезпечено проведення ряду заходів задля реалізації досить цікавого і змістовного проєкту “Фотошкола та фотоконкурс: Київ - історія та сьогодення”, переможця міського конкурсу розвитку місцевого самоврядування у 2020 році.

Основна ідея проєкту полягає в популяризації творчості та стимулюванні соціальної активності жителів території діяльності ОСН та й загалом жителів столиці.

Мало хто знає, але перший фото-знімок зроблено французським вченим та винахідником Жосефом Ньєпсом у 1822 році, що надзвичайно здивувало прогресивних сучасників, проте він не зберігся. Нажаль, зараз фотографія не має такої унікальності, як декілька століть тому, однак, вона стала невід’ємною частиною нашого життя. Аматорська фотографія є символічною системою, за допомогою якої передається інформація про правила і норми суспільства. Київ - місто з великою історичною спадчиною, яке весь час змінюється. Там, де були сквери, зводять хмарочоси, а на місці пустирів розбивають вишукані парки. Еволюцію величного міста можна побачити на фотографіях, які зберегли для нас дух того часу.

Завдяки професіоналізму та злагодженій роботі виконавця проєкту, громадської організації «Мережа Соціальних Проектів» та організатора-партнера громадської організації «Гідна Нація» проведено лекції на тему становлення і розвитку фото в Україні, основи фотографії; а також майстер класи з обробки, друку фотографій, користування професійним обладнанням фотографа та роботі у фотостудії від провідних фотографів України.

Учасниками конкурсу були переважно представники молодого покоління, серед яких виявилося багато професіоналів.

У новій бібліотеці імені Миколи Руденка на вулиці Ревуцького 6, 29.12.2020  професійний художник, фотограф журналу “Кореспондент” Дмитро Ніконоров провів майстер-клас з фотомайстерності та фотодизайну, до того ж дав характеристику переможцям міського конкурсу “Фотошкола та фотоконкурс: Київ - історія та сьогодення”. Гостя заходу, голова організації “Фонд “Родинний оберіг“ Марина Казаченко, розповіла про унікальну техніку декоративно-прикладного мистецтва – самчиківський розпис та його сучасну інтерпретацію жителями Дарницького району м. Києва. До речі, саме під її керівництвом встановлено національний рекорд: створено найдовший Самчиківський розпис на паркані вздовж спеціалізованої загальноосвітньої школи № 105 на вулиці Сімферопольській,10.

Керівник ОСН Артем Рябчинський провів церемонію нагородження переможців та по завершенню заходу вручив учасникам подарунки.

Так самоорганізації вдалося успішно об’єднати аматорів та професіоналів в мистецтві фотографії, які із задоволенням творитимуть та передаватимуть знання наступним поколінням, відображаючи картину сучасного світу.

 

Версiя для друку